Gra wewnętrzna: 3:0 z rezerwami po golach Muciego, Yakhshibaeva i Rusyna [ZDJĘCIA] - Legia Warszawa
Plus500

Nowe nabytki Legii Warszawa dają o sobie znać od pierwszych treningów. Każdy z nowo zakupionych graczy ofensywnych zakończył środową grę wewnętrzną z golem, a „pierwszy zespół” Wojskowych pokonał w Legia Training Center rezerwy 3:0. Był to cenny przegląd kadr dla trenera Czesława Michniewicza.

Autor: Jakub Jeleński

Przed południem w LTC pojawili się piłkarze, którzy ostatnie spotkania zaczynali w podstawowym składzie. Na Murawę wybiegli Artur Boruc, Artur Jędrzejczyk, Artem Shabanov, Mateusz Wieteska, Josip Juranović, Filip Mladenović, Bartosz Slisz, Andre Martins, Bartosz Kapustka, Luquinhas i Rafael Lopes. Trening uzupełniała także pozostała trójka bramkarzy: Cezary Miszta, Kacper Tobiasz i Wojciech Muzyk. Popołudniowe zajęcia były przeznaczone dla reszty składu, a na godz. 16:30 szkoleniowcy zaplanowali grę wewnętrzną z rezerwami Legii.

Zdjęcie

Do przerwy wieczornego spotkania utrzymywał się wynik bezbramkowy, a od początku aktywni byli nowi piłkarze Wojskowych. Pierwsza drużyna wyszła na prowadzenie w 48. minucie po tym, jak po dośrodkowaniu Valeriana Gvilii z rzutu rożnego piłkę do siatki posłał Ernest Muci. Dwie minuty później było już 2:0, bo w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jasur Yakhshibaev i strzałem po rękach Kacpra Tobiasza umieścił piłkę w bramce. Wynik ustalił w 58. minucie Nazarij Rusyn – Ukrainiec pewnie wykończył dośrodkowanie Pawła Wszołka, dzięki czemu jego zespół 3:0 pokonał przeciwników. Spotkanie odbyło się w trybie dwa razy 35 minut. Czwartkowy trening Wojskowych zaplanowano na godz. 11.

Zdjęcie

Legia Warszawa - Legia II Warszawa 3:0 (0:0)
Gole: Muci (48), Yakshibaev (50), Rusyn (58)

Legia: Cierzniak - Wszołek, Mosór, Hołownia, Cholewiak - Muci, Gwilia, Kisiel, Rusyn - Kostorz, Yakshibaev

Legia II: Tobiasz – Wojtysiak (36' Cichocki), Astiz, Pruchnik, Konik – Barnowski (36' Niedźwiedzki), Gościniarek (36' Ciepiela), Kwietniewski (36' Kurowski), Pierzak (36' Cielemęcki), Skibicki (50' Skwierczyński) - Włodarczyk (50' Kamiński)